Co děláme

Výroba

Co děláme

Specializujeme se na výrobu léčivých přípravků (konkrétně  kapalných, lyofilizovaných a terminálně sterilizovaných injekcí) pro léčbu onkologických onemocnění. Naše výrobní linky umožňuji rovněž aseptickou výrobu na světlo, kyslík nebo teplo citlivých výrobků. Součástí výroby  léčivých přípravků je i optická inspekce a v případě přání zákazníka sekundární balení.

Výrobní linka č. 1

Výrobní linka č. 1 používá  koncept konvenčních čistých prostor. Je vybavena 2 lyofilizátory, které disponují systémém ALUS (automatic  loader and unloader system). Plnící dávka se pohybuje v rozmezí 1 ml až 200 ml.

Výrobní linka č. 2

Výrobní linka č. 2 využívá plně izolátorovou technologii. Tato linka je zařízena jedním lyofilizátorem. Lyofilizátor disponuje duálním chladícím systémem  (kompresor a kapalný dusík) a je určen pro lyofilizaci nevodných roztoků na bázi např. alkoholu. Plnící dávka se pohybuje v rozmezí 0,5 ml až 100 ml.

Aseptická výroba a lyofilizace

Jednou z našich hlavních specializací je výroba lyofilizovaných léčivých přípravků. Obě linky jsou vybaveny lyofilizátory, výrobní linka č. 2 má speciální lyofilizátor, který umožňuje lyofilizaci přípravků na bázi organických rozpouštědel.

Terminální sterilizace

Přípravky, které vydrží terminální sterilizaci, mohou být terminálně sterilizovány ihned po dokončení výroby v terminálním autoklávu o objemu 3000 litrů.

Optická inspekce a balení

V případě přání zákazníka provádíme rovněž sekundární balení Vyrobených cytostatických injekcí. Proces sekundárního balení zahrnuje poloautomatickou optickou inspekci, etiketování a manuální nebo automatické kartonování.